خدمات برش لیزر قطعات صنعتی و ساختمانی

مجموعه الماس پنل یکی از تولیدکنندگان درب فلزی برش لیزری توسط دستگاه CNC در اراک می باشد که در زمینه ساخت و تولید درب و نرده فلزی با طرح های گوناگون فعالیت دارد. این مجموعه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و کادر با تجربه خود توانسته است خدمات خاص و منحصر به فردی را به مشتریان خود در سراسر کشور ارائه دهد. کادر مجرب الماس پنل که از طراحان و معماران ماهر تشکیل شده است طرح های با دوام، شیک و جذابی را برای انواع نماها مانند نمای آجری نسوز، نمای سنگی، رومی، سرامیکی و … ارائه می کند. از نمونه خدمات الماس پنل می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش لیزری قطعات صنعتی
  • برش لیزر آهن برای نمای ساختمان
  • برش لیزری انواع قطعات
  • برش لیزری قطعات دکوری
  • برش لیزری آسانسور
  • برش لیزری آهن، برای لوازم خانگی

این مجموعه انواع سفارشات مشتریان خود را تنها با گرفتن یک عکس، در کوتاه ترین زمان، طراحی و تولید می کند. ما توانسته ایم انواع برش های لیزری را تا 15 میلی متر با دقت و سرعت عمل بالا به تقاضاهای مشتریان عزیز خود بپردازیم. انواع نرده‌ ها، حفاظ‌ ها، درب ها، پنجره ‌های تلفیقی از فلز و غیر فلز این مجموعه با انواع کارخانه ها و کارگاه‌ ها، در اقسا نقاط کشور، جهت برش انواع قطعه ‌های فلزی و غیره فلزی همکاری دارد.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت نیاز به همفکری و مشاوره رایگان در زمینه خرید و نمایندگی می توانید با شماره زیر در تماس باشید و یا از طریق واتساپ پیام دهید.

شماره تماس: ۰۹۳۳۵۵۷۳۸۰۰            شماره واتساپ: ۰۹۱۸۸۴۹۱۵۵۸

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟

جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، میتوانید شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دستگاه برش لیزری

امروزه برای برش قطعات فلزی و غیر فلزی از تکنولوژی مدرن و جدیدی که کار برش را آسان نماید، استفاده می کنند. این وسیله دارای محبوبیت و کاربردهای فراوانی در صنعت های مختلف می باشد. این تکنولوژی مدرن برش لیزری نام دارد. دستگاه (CNC) دقت بسیار بالایی دارد و بر خلاف دیگر دستگاه های موجود در بازار از سرعت عمل بالایی نیز برخوردار است. 

اکثر طراحی های پیچیده و ظریف، که برش آن کار دست نمی‌ باشد، با استفاده از این دستگاه انجام می‌ شود. برش لیزری بوسیله این دستگاه توسط پرتو ها و اشعه هایی، بدون تماس مسقیم ایجاد می‌شود و در نتیجه خرابی دستگاه ها کمتر و در هزینه ها صرفه جویی می شود. این دستگاه ها قابل حمل بوده و فضای کمتری را اشغال می‌ کنند. با این دستگاه می توانید ورق های نازک و ظریف را نیز به راحتی برش دهید.

قطعات فلزی مانند آهن، فولاد، آلمینیوم، استیل و همچنین قطعات غیرفلزی مانند پلاستیک، چوب طبیعی و … با این دستگاه به راحتی برش داده می‌ شوند. تیم الماس پنل خدمات مختلفی را ارائه می کنند که می توان به مواردی همچون ساخت پارتیشن فلزی، نمای فلزی، نرده فلزی، حفاظ پنجره فلزی و …. اشاره نمود.

برش لیزر و عملکرد آن

همان طور که گفتیم دستگاه برش لیزری نوعی فناوری جدید است که برای برش قطعات صنعتی و ساختمانی از آن اسفاده می‌کنند. این دستگاه اشعه ای را روی قسمت مورد نظر می تاباند که می خواهیم برش زده شود. بنابراین پرتو بدون اینکه تماسی با جسم ایجاد کند، آن قسمت خیلی ظریف و با دقت برش داده شده و با استفاده از گاز از روی جسم پاک می شود و در نهایت قسمت بریده یا برش داده شده با کیفیت بسیار خوبی از جسم جدا می گردد.

امروزه صنعت های مختلفی از این فناوری استفاده می کنند، مانند: صنعت نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی،  آزمایشگاهی، شیمی و … . عملکرد این دستگاه ها به این صورت می باشند که از دو مدل برای برش فلزات یا متریال های غیر فلز خود استفاده می کنند، که یک مدل آن سنتی است که از سال های گذشته همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. مانند اره. در این روش سنتی خطاهای بسیاری بوده و دقت عمل آن پایین است و تولید طرح های پیچیده نیز در این روش ها امکان پذیر نخواهد بود و لبه های کاری که برش داده می شود نامرتب و نامیزان است.

اما روشی که امروزه از آن استفاده می کنند روش برش لیزری می باشد که تکنولوژی مدرن است. این روش بر خلاف روش قبلی، امکان خطا در آنها بسیار کمتر بوده و صنعت گران می‌توانند با استفاده از این دستگاه ها و این روش و تکنولوژی مدرن شکل و نقش نگارهای پیجیده و متنوعی را برش بزنند. استفاده از این دستگاه بر عکس روش سنتی سرعت عمل کار را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده و از همه مهم تر اینکه می‌توان از این تکنولوژی در خدماتی همچون جوشکاری، تراشکاری، خم کاری و … استفاده کرد.

برش لیزر در صنعت

دستگاه های برش لیزری امروزه بسیار در زندگی ما تاثیر گذاشته اند و تاثیرات آن را ما میتوانیم در همه جای زندگی مشاهده کنیم کافیه نگاهی به اطراف خود بیاندازیم تا متوجه ای تاثیرات بشویم و به آن پی ببریم و جاپای آن را در خانه و محل کارمان مشاهده کنیم این دستگاه در بسیاری از صنعت ها مورد استفاده قرار میگرند این دستگاه به قدری در صنعت ها به کار گرفته میشوند که کم کم جای دستگاه های صنعتی قدیمی را میگیرند و به اصطلاح یک انقلاب در چرخه تولید ایجاد کرده اند. این دستگاه ها میتوانند انواع و اقسام اجسام متنوع فلزی و غیر فلزی را برش بزنند. طریقه کار این دستگاه به گونه ای ایست که اشعله لیزری را روی اجسام میتابانند و قسمت و جایی که از جسم که نیاز دارند را با استفاده از اشعه برش می‌زنند یا بر روی آن با استفاده از اشعه حکاکی می‌کنند.

کاربرد دستگاه برش در صنعت خودرو سازی

برش لیزری در صنعت ماشین سازی از اهمیت بالایی برخودار است چراکه در این صنعت قطعه های بسیار زیادی وجود دارد که تولید آن ها بسیار پیچیده و سخت مباشد اما با وجود دستگاه برش لیزری این کار پیچیده آسان تر شده است طرحی و تولید قطعات در این صنعت به واسطه این دستگاه ها انجام می‌شود برای اینکه بهتر این مطلب رو درک کنید به مثال زیر دقت کنید به عنوان مثال در روزنه آنتن ماشین که بسیار ظریف کاری وجود دارد از این دستگاه استفاده می‌شود. یا مثلا قطعه های هیدرفرمینگ که ساختار سه بعدی دارند و وجود آنها برای ماشین بسیار با اهمیت است استفاده از این دستگاه ها برای تولید آن کار را بسیار راحت کرده است و یا می‌توان به اییربگ ها اشاره کرد که از این دستگاه ها برای برش آن ها استفاده می‌شود و در نتیجه هیچ گونه خرابی در تولید آن ها یا هیج ساییدگی در آن ها ایجاد نمی‌ شود.

کاربرد دستگاه برش در صنایع پزشکی

از دیگر استفاده که از این دستگاه می‌شود در صنعت ها می‌توان به استفاده از این دستگاه و کاربرد آن در صنعت پزشکی اشاره کرد. بعضی تجهیزات پزشکی بودند که تا پیش از این امکان ساخت و تولید آن ها امکان پذیر نبود اما بعد از ورود دستگاه برش لیزری به بازار این کار امکان پذیر شده و این باعث محبوبیت بیشتر این دستگاه ها شد. دقت و نداشتن عیب و نقص این دستگاه باعث شده عضو جداناپذیر صنعت شوند. نکته بعدی اینکه این دستگاه میتوانند شناسه گذاری و درج علامت را انجام دهند که این کار ها در صنعت پزشکی از جایگاه بسیار با ارزش و اهمیت برخوردار هستند که این دستگاه ها بسیار با دقت و زیبایی این کار را انجام میدهند.

همانطور پیشتر به آن پرداختیم تاثیرات متنوعی این دستگاه بر روی زندگی ما انسان ها گذاشته اند به گونه ای که اگر به اطراف خودمان نگاهی بیاندازیم جاپا و اثرات آن را مشاهده می‌کنیم این دستگاه ها در طراحی داخلی و دکوراسیون منازل و خانه و به کمک طراحان آمده اند و طرح های متنوع گوناگون زیبا و زیادی در منازل و اماکن عمومی به وجود آمده اند و نکته قابل توجه این که بهترین برش ها بر روی ورق های چوبی و فلزی با استفاده از این دستگاه ایجاد شده بعضی مواقع نقش ها و طرح های بسیار زیبا و ظریفی وجود دارند و بسیار پیچیده هستند که با دست نمی‌توان آن ها را برش زد و امکان پذیر نمی‌باشد اما این دستگاه های برش لیزری این مشکل را حل کرده و این کار هلی پیجیده را در کمترین زمان با بیشترین دقت انجام میدهند و باعث زیبایی منازل و اماکن عمومی می‌شوند.

می‌توان به عنوان نمونه بعضی از کار هایی که در صنعت دکوراسیون انجام شده و در آن ها از این دستگاه ها استفاده شده به موارد زیر اشاره کرد. مواردی مثل زیبا سازی فضای هتل رستوران ها کافی شاپ ها و مطب ها و ویلا ها و … این دستگاه ها میتوانند بر روی هر متریالی با هر ضخامتی برش بزنند مثل برش آهن ، برش برنج ،‌برش آلمینیوم ، برش لیزر استیل و حتی غیر فلزاتی مثل حکاکی رو چرم پارچه برش سرامیک مقوا کاغذ حکاکی رو سنگ پلکسی گلاس و چوب های طبیعی و روکش دار و …

کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت قطعه سازی

صنعت بعدی صنعت قطعه سازی میباشد در این صنعت قطعه های زیادی بر اساس نیاز  صنایع مختلف توسط افراد ماهر و دارای تجربه ساخته می شوند و در تولید این قطعات از متریال های استاندارد استفاده می کنند. همانطور که پیشتر در بخش صنعت تولید خودرو به آن اشاره شد تولید قطعات فرایند پیچیده و سختی دارد اما این دستگاه های برش لیزری کار را راحت کرده با استفاده از تکنولوژی مدرنی که دارند و برای همین این دستگاه ها در این صنعت بسیار محبوب و با اهمیت بوده است.

کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت فولاد

همانطور که خودتان آگاه هستید در صنعت فولاد از آهن آلات بسیار سفت و سخت استفاده میشود . اما دستگاه های برش لیزری با اشعه ای که دارند و با استفاده از این اشعه نیرومند هنگامی که تابانده میشود بر روی اجسام آن قسمت که اشعه به آن برخورد میکند ذوب میشود و میتوان به راحتی آن قسمت را برش زد تبخیر کرد و ذوب کرد و شکل و نقش نگار دلخواه مورد نیاز را به آن داد. متریال های مهم این صنعت آهن و فولاد می باشند و این دستگاه ببه راحتی می تواند برش فولاد را انجام دهد و برای همین در این صنعت کاربرد فراونی دارند و بسیار محبوب می باشند.

کاربرد دستگاه برش لیزر در ساخت لوازم خانگی

همانطور که پیشتر به  آن اشاره شد دستگاه های برش لیزری امروزه با توجه به تکنولوژی مدرنی که دارند در جای جای زندگی انسان ها نقش داشته و تاثیر گذار می باشند. در اطراف ما اشیای گونگونان و متنوعی وجود دارند که در فرایند تولید و ساخت آن ها از این دستگاه ها استفاده شده است همانطور که خودتان مطلع هستید این دستگاه ها در برش لیزر قطعات لوازم خانگی در صنعت لوازم خانگی تاثیر گذار می باشند و به علاوه بر دکوراسیون زیبای داخلی در این قسمت نیز به کار گرفته می شوند این دستگاه ها در برش و تولید لوازم خانگی مانند لباس شویی مفید واقع می شوند.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟

جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، میتوانید شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت چوب

صنعت بعدی صنعت چوب می باشد که در این صنعت با استفاده از این دستگاه ها برش و حکاکی بر روی چوب ایجاد می شود حکاکی و برش بعضی از چوب های گران قیمت و … این دستگاه ها قادر بوده چوب های مختلف را در سریع ترین زمان و بادقت بسیار بالا و کمترین هزینه برش زده و نیازی به اره مویی و اتلاف وقت نمی‌ باشد.

برش لیزر فلزات

فلزات زیادی با استفاده از این دستگاه برش زده می‌ شوند مانند آهن ، استیل ،برنج ، ورق ،لوله ، فایبر ، آلمینیوم،  مس و گالوانیزه  که مختصر در مورد  هر یک توضیحاتی مختصری داده می‌ شود.

برش لیزر آهن :

با استفاده از دستگاه برش لیزری آهن قطعات با کیفیت بالا در کمترین زمان تولید می‌ شوند این برش توسط اشعه انجام می‌شود. این روش امروزه جایگزین روش قدیمی شده اینجا اشعه نیرومند به آهن تابانده می شود و آن قسمت از آهن که اشعه به آن برخورد کرده بریده می‌شود. در برش آهن قالب سازی انجام نمی‌ شود و طرح های گوناگون دوبعدی و پیچیده و سخت و متنوع برش زده می‌شوند. دقت بسیار زیاد این روش سریع بودن برش در این روش و انجام ظریف کاری و کیفیت بالا مزیت هایی هستند که این روش نسبت به روش سنتی برش آهن دارد.

فرایند برش لیزری آهن به این صورت است که اشعه بر روی قسمت مورد نظر جسم آهنی تابانده می شود و آن قسمت با توجه نیرومند بودن اشعه یا به اصطلاحی پرتو بریده می‌ شود و بعد از آن با استفاده از فشار گاز از روی جسم مورد نظر تمیز می‌ شود و قسمت بریده شده با کیفیتی بسیار عالی جدا می‌ شود در این روش چون پلیسه کاری وجود ندارد بنابر این پرتی کمی نیز دارد و ضایعات کاهش میابد.

برش لیزری استیل :

اول از همه اینکه استیل آلیاژ آهن هست که با کربن مخلوط شده است. این فلز استیل به دلیل منعطف بودن و سخت بودن کاربرد فراوانی دارد و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در سال های گذشته برای برش استیل از ابزارآلات دستی استفاده می‌شد اما امروزه با توجه به پیدایش تکنولوژی های مدرن و جدید برش این فلز نیز تغییر کرده و از روش های مدرن برای برش آن استفاده می‌شود. دستگاه برش لیزری با دقت و سرعت زیاد استیل ها را برش می زنند و اشعه های نوری بر روی جسم مورد نظر که استیل بوده انداخته میشود و قسمت مورد نیاز بدون تماس بریده می‌شود و چون پلیسه کاری همانند برش آهن در آن نیست پری و ضایعات ندارد و با فشار گاز جسم تمیز می‌شود.

برش لیزری فلز برنج :

فلز برنج فلز بعدی می‌ باشد که توسط برش لیزری برش داده می‌ شود برنج یه نوع آلیاژ هستش که فلز مس و روی با هم مخلوط می‌ شوند و برنج به دست می آید اصلی ترین ماده برنج مس بوده و برای همین برنج رو به عنوان آلیاژ مس نیز می‌ شناسند. برنج از مس و روی قوی تر می‌باشد بسیاری از لوازم زینتی و تزئینی از این آلیاژ ساخته می‌ شوند و دلیل آن نیز می‌تواند سخت و محکم بودن این آلیاژ باشد. این آلیاژ نیز برش آن با دستگاه های برش لیزری همانند آهن استیل انجام می‌ شود اشعه به قسمت مورد نظر آن انداخته می شود و آن قسمت ذوب تبخیر یا برش زده می‌شود و بعد از آن با فشار گاز پاک می‌شود و آن قسمت از جسم جدا می‌شود یا تبخیر یا ذوب.

مزیت برش لیزری

از مزیت های این دستگاه می‌توان به منعطف بودن این دستگاه ها اشاره کرد دیگر با استفاده از این دستگاه ها دیگه نیاز به جایگزینی ابزار نیست و می‌توان ورق های با شکل های متنوع اما ضخامت یکسان را برش زد و در برش ها پیچیده تر نیز می‌توان از این دستگاه ها استفاده نمود. مزیت بعدی این دستگاه ها دقت عمل بالای این دستگاه ها می‌باشد که بسیار با اهمیت برای صنایع بوده مزیت دیگر این دستگاه ها نیز می‌توان به تکرار پذیری آن اشاره کرد یعنی می‌توان قطعات کپی از یکدیگر تولید کرد. مزیت بعدی این دستگاه ها می‌توان به سرعت عمل بسیار بالای آن اشاره کرد که بسیار مهم  و با اهمیت بوده و یکی از با ارزش ترین مزیت های این دستگاه به شمار می‌رود دستگاه های برش لیزری سرعت عمل بالا تری نسبت به دستگاه های سنتی دارند این سرعت عمل بالا در برش های پیچیده از اهمیت بالاتری برخوردار است با استفاده از این دستگاه ها می‌توان برش ها پیچیده را با سرعت بیشتری انجام داد سرعت معمول این دستگاه ۱۰ متر در دقیقه می‌باشد که بسیار بالاتر از سرعت روش های سنتی می‌ باشد.

این دستگاه ها دارای تکنولوژی بسیار مدرن بوده و نیازی به نیروی انسانی بسیاری ندارد و سرعت بالای این دستگاه به همراه نیروی انسانی کم در هزینه ها صرفه جویی کرده این دستگاه چون بسیار دقیق و با نظم نیز می‌باشد کیفیت آن نیز نسبت به دیگر دستگاه ها بالا بوده اما این نکته فراموش نشود که کیفیت به عواملی همچون ضخامت و …‌ نیز بستگی دارد که نباید از آن غافل شوید. از دیگر مزیت های این دستگاه ها می‌توان به برش بدون تماس آن اشاره کرد چون در این دستگاه با استفاده از اشعه های لیزری برش انجام می‌ شود هیج تماسی اتقاق نمی‌افتد و این باعث می‌ شود که خرابی دستگاه ها بسیار کم شده و در نتیجه هزینه ها نیز بسیار کاهش میابد.

مزیت بعدی تطبیق پذیری این دستگاه ها می‌باشد از این دستگاه می‌توان برای بر مس آلمینیوم فولاد کامپوزیت پلاستیک چوب برنج و … استفاده کرد.

این دستگاه همانطور که پیشتر اشاره شد دقت عمل بسیار بالای این دستگاه ها بوده و بسیار صحیح و با دقت برش ها را ایجاد می‌کند و در نتیجه ضایعات بسیار کم می‌ شود به اصطلاحی پرتی ندارد.

این دستگاه ها نسبت به دستگاه های سنتی و دیگر دستگاه موجود در بازار انرژی کمی مصرف میکنند.

این دستگاه ها خسارتی به مواد نازک وارد نمی‌ کنند بعضی گمان می‌ کنند که گرمای زیاد باعث تابخوردگی می‌ شود در صورتی که اینگونه نمی‌ باشد و در نتیجه این دستگاه ها برای برش ورق های نازک بسیار مناسب می‌ باشند.

انواع دستگاه برش لیزر

در این بخش با انواع برش لیزری دو بدی و سه بعدی آشنا می شوید. همچنین در ادامه به بررسی سی ان سی ،‌جوش لیزر و … خواهیم پرداخت.

برش لیزر دو بعدی

این نوع برش همانند برش لیزری سه بعدی است و تنها اختلاف آن با سه بعدی همین دو بعدی بودن آن می‌باشد. این دستگاه ها دارای سیستم خنک کننده می‌ باشد و از جهات گوناگون نیز فلزات و غیره فلزات را در سریع ترین زمان و با دقت فراوان برش میزنند.

برش لیزر سه بعدی

این برش ها نوعی برش لیزری ۵ محور می باشند که دارای یک سیستم ردیابی با دقت فراوان می باشند و ورق های فلزی و لوله های منعطف را از چند جهت و چند زاویه برش می زنند. سیستم های خنک کننده متنوع و گوناگونی برای این لیزر ها به کار رفته اند و گاز مورد استفاده در این دستگاه ها سه بعدی نیز تشکیل شده از ۹۹ درصد اکسیژن می‌ باشند که در نتیجه دقت و سرعت را تا حدودی بیشتر می‌ کند. این دستگاه های سه بعدی دارای مزایای گوناگونی نیز می‌ باشند از جمله اینکه دارای طول عمر طولانی می باشند سرعت عمل و دقت بالایی دارند. از چند زاویه و فلزات مختلف با ضخامت های متنوع را برش میزنند دارای سیستم خنک کننده می باشند.

برش لیزر لوله و پروفیل

لوله پروفیل از مهم ترین و پر استفاده ترین لوله های ساختمانی ک صنعت پتروشیمی و نفت و گاز هستند و در نوع های گوناگون و متنوع، تولید و ساخته می‌ شوند و در مکان های مختلف به کار گرفته می شوند. در گذشته برای برش لوله ها از روش سنتی استقاده می‌شد مثلا از ابزار های دستی و مکانیکی برای برش زدن لوله ها استفاده می‌ کردند اما در حال حاضر از روش های مدرن و تکنولوژی های جدید برای برش زدن لوله ها استفاده می‌ شود. تکنولوژی مدرنی که نامش برش لیزری است اشعه بر لوله ها انداخته می شود و قسمت اشعه خورده از لوله بریده می‌ شود بدون تماس ابزاری با لوله در سریع ترین زمان و با دقت زیاد کیفیت بالا این کار انجام می‌ شود و ضایعات نیز ندارد طرح های گوناگون و پیچیده بسیاری نیز با این روش در سریعترین زمان امکان برش دارند. بعد از اینکه اشعه بر روی لوله پروفیل تابانده شد با کمک گاز های اکسیژن و نیتروژن مواد مذاب از محل برش دور می‌شوند و کار با کیفیت انجام می‌ شود.

دستگاه های برش لوله پروفیل در بازار به صورت سه مدل موجود هستند

لیزر لوله ۲ محور که توان برش لوله هایی با شکل ساده را دارد

لیزر لوله چهار محور توانیی برش اشکال پیچیده را دارد

بعدی لیزر لوله و ورق کوپل

جوش لیزر

یکی از مدل های جوشکاری نوین روش جوشکاری لیزری می باشد که در فرایند انجام از از تکنولوژی های مدرن و بروز استفاده می‌شود و دقت زیاد و سرعت زیادی دارد. در این روش گرما حرف اول رو می‌زند از گرما و اشعله لیزری استفاده می‌ شود به این صورت که اشعه رو به سطح جسمی که قرار است جوشکاری شود می اندازند و حرارت بالایی آن وارد می‌کنند و در نتیجه متصل و جوش می‌خورند. این روش دارای حالت های گوناگونی می‌باشد از این روش می‌توان استفاده کرد و فلزات گوناگونی را به هم جوش داد دستگاه های این کار دستی و اتومات در بازار موجود می‌ باشند چون این روش از سرعت و دقت و ظرافت بیشتری نسبت به دیگر روش های جوشکاری می‌ باشد می‌توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد مثلا صنعت خودرو هوا فضا پزشکی جواهر سازی ساخت کالای های تزئینی و الکترونیک. این مدل جوشکاری حالت هایی دارد مثل رسانشی نفوذی و رسانشی نفوذی . بر اساس روش انجام آن نیز سه مدل به اسم های جوشکاری لیزری لب به لب ۹۰ درجه و روی هم دارد و بر اساس نحوه اتصال لوله ها نیز دارای دو مدل میباشد مدل خطی و مدل نقطه ای.

Cnc

سی ان سی همون کنترل عددی توسط کامپیوتر یا به اصطلاحی برش پلاسما است فرایندی که در آن فلز هایی مثل فولاد و غیر فلز هایی مانند چوب با استفاده از یک مشعل و اندازه های مختلف برش زده می‌شوند. شاید سوال شود که نقش کامپیوتر در فرایند این برش کجا رفت خب در برش سی ان سی از کامپیوتر برای کنترل دستگاه ها برای عملیات های گوناگون و متنوع مثل برش و تراش و حک و … استفاده می‌ شود. دستگاه سی ان سی مدل های متنوعی دارند که هر یک دارای ویژگی های خواص مربوط به خود می‌باشند اما سه مدل از این مدل ها جز اصلی‌ترین این دستگاه ها هستند اول از همه دستگاه سی ان سی برش پلاسما در این برش یک گاز با سریع ترین حالت ممکن دمیده می‌ شود و یک قوس برقی بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می شود و گاز به حالت پلاسما می‌رود و این پلاسما بسیار داغ است و فلز مورد نظر را ذوب می‌کند و برش انجام می‌ شود این برش روی تمامی فلز های رسانا فولاد نرم آلمینیوم و فولاد زد زنگ قابل انجام می‌ باشد و در صنایع مختل نظیر خودرو سازی سوله سازي و لوستر سازي کاربرد دارد.

دستگاه بعدی دستگاه هوا برش است که گاز و اکسیژن برای جوش دادن فلز ها استفاده می‌ شود این برش قیمت پایینی دارد و از بدی این برش می‌توان به سرعت کم آن اشاره کرد و دقت کم آن نسبت دستگاه برش پلاسما است. این برش مناسب برای ورق های تخت با صفحه های ضخامت دار می‌ باشد. دستگاه بعدی که برش سی ان سی توسط آن انجام میشود دستگاه واترجت است که جالب است بدانید با آب کار می‌کند چون همانطور که خودتون نیز آگاه هستید فشار آب زمانی که بسیار زیاد شود می‌تواند فلزات و سنگ را برش بزند و دلیل اینکه این دستگاه ها میتوانند با استفاده از آب برش بزنند این است که آب با فشاری بسیار زیاد از لوله بسیار نازکی خارج میشود و باعث بریده شدن انواع فلزات می‌شود و بر عکس اره های قدیمی که گرم می‌شوند و از کار می افتند این اتفاق برای این دستگاه رخ نمی‌دهد مزیت های این برش می‌توان به بی بو بودن و و بدون گرد خاک آن اشاره کرد و در صنایع گوناگون مانند هوا فضا صنعت برق چوب و قطعه سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

هزینه برش لیزر (المان های تعیین کننده قیمت برش لیزر)

نوع فلز و عوامل مختلف و متعددی وجود دارند که بر قیمت برش لیزری تاثیر گذار میباشند و متناسب با هر کدام قیمت ها تعیین می‌شود. اولی نوع فلز است به عنوان نمونه قیمت برش زدن فولاد و آهن یا با فلزی دیگر مانند آلمینیوم و مس و برنج یا یکدیگر متفاوت می‌باشد فلزاتی که دارای استحکام بالاتر و قدرت بالاتر می‌باشند قیمت بالاتری نسبت به فلزاتی که  از استحکام پایین تری برخوردار هستند می‌باشد و دومین مولفه تاثیر گذار بر قیمت ضخامت فلز می‌باشد هر چه ضخامت بالاتر برای برش زدن آن قیمت نیز بالاتر میرد و منظور طول برش این است که دستگاهای برش لیزری وجود دارند که در دقیقه طول بیشتری برش میزنند. پس بنابراین هر چه بیشتر برش زده شود در کمترین زمان قاعدتا بر قیمت نیز تاثیر مستقیم دارد یا تعداد سفارش که مستقیما بر قیمت تاثیر می‌گذارد سفارش زیاد باشد یه صورت انبوه باشد قیمت ارزان تری نسبت به یک برش دارد چون به صورت کلی قیمت گذاری می‌شود. پرسینگ یعنی سوراخ کردن فلز که خود بر قیمت تاثیر می‌گذارد همانطور که پیشتر به آن اشاره شد مثلا سوراخ کردن جای آنتن ماشین در صنعت خودروسازی که نیاز به ظرافت دارد و کار پیچیده ای می‌باشد خب قاعدتا کار هایی که پیجیده می‌باشند و نیاز به ظرافت دارند نسبت به کارها و طراحی هایی که از ظرافت و پیچیدگی خواصی برخوردار نیستن دارای قیمت بیشتری می‌ باشند.

ضخامت ورق فلزی

پرسینگ

تعداد سفارش

طول برش

صنایع وابسته به برش لیزر

امروزه از صنایع گوناگون زیادی از تکنولوژی مدرن برش لیزری استفاده می‌شود صنایعی که سر کار زیادی با انواع مختلفی با فلز دارند و برای برش زدن این فلزات از اشعه استفاده می‌کنند مانند صنعت خودرو سازی ، تولید و ساخت تابلو برق ، لوستر سازي ، کشتی سازی ، هوا فضا ، صنعت فولاد ، دکوراسیون داخلی ، صنعت چوب ، صنعت درب و پنجره سازی ، صنعت لوازم خانگی ، صنایع نظامی ، مدل سازی ، صنعت الکترونیک ، صنعت ساختمانی ، صنعت ماکت سازی ، پتروشیمی ، آسانسور سازی ، تزئینات داخلی و بیرونی ساختمان.

خدمات برش لیزر برای کدام فلزها انجام می شود؟

تقریبا می‌شود گفت برش لیزری بر روی تمامی فلزات انجام می‌ شود مانند فلزاتی آهن آلمینیوم استیل برنج مس فولاد فایبر لوله ورق همه اینا خدمات برش لیزری بر روی آن ها انجام می‌ شود و صنعت های مختلف از این روش استفاده می کنند و بیشترین فلزاتی که خدمات برش لیزری رو آن ها انجام می‌ شود  آهن آلمینیوم فولاد می باشند.

جمع بندی

برش لیزری قطعه ها از زمان ورود به بازار با استفاده از تکنولوژی مدرنی که دارند کار را برای صنعت گران راحت کرده و در صنایع گوناگون دارای محبوبیت هستند به گونه ای که در آینده نه چندان دور شاهد خاک خوردن دستگاه های سنتی و قدیمی در صنعت های مختلف خواهیم بود. این دستگاه ها نقش بسیار زیادی در کیفیت و تولید و برش قطعه فلزی و غیره فلزی دارند اگر کسب و کاری را تازه شروع کرده اید و خواهان ارائه محصول با ارزش به بازار می‌ باشید می توانید از خدمات برش لیزری شرکت های معتبر و معروف استفاده نمایید. الماس پنل بهترین شرکت خدمات برش لیزری در ایران می باشد که می‌تواند با دارا بودن سالها تجربه در فروش و ارائه این خدمات با شما همکاری کند.

مشاوره با الماس پنل

جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، میتوانید شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

Rate this page