خدمات رنگ الکترواستاتیک

مجموعه الماس پنل یکی از تولیدکنندگان درب فلزی برش لیزری توسط دستگاه CNC در اراک می باشد که در زمینه ساخت و تولید درب و نرده فلزی با طرح های گوناگون فعالیت دارد. این مجموعه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و کادر با تجربه خود توانسته است خدمات خاص و منحصر به فردی را به مشتریان خود در سراسر کشور ارائه دهد. کادر مجرب الماس پنل که از طراحان و معماران ماهر تشکیل شده است طرح های با دوام، شیک و جذابی را برای انواع نماها مانند نمای آجری نسوز، نمای سنگی، رومی، سرامیکی و … ارائه می کند. از نمونه خدمات الماس پنل می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش لیزری قطعات صنعتی
  • برش لیزر آهن برای نمای ساختمان
  • برش لیزری انواع قطعات
  • برش لیزری قطعات دکوری
  • برش لیزری آسانسور
  • برش لیزری آهن، برای لوازم خانگی

این مجموعه انواع سفارشات مشتریان خود را تنها با گرفتن یک عکس، در کوتاه ترین زمان، طراحی و تولید می کند. ما توانسته ایم انواع برش های لیزری را تا 15 میلی متر با دقت و سرعت عمل بالا به تقاضاهای مشتریان عزیز خود بپردازیم. انواع نرده‌ ها، حفاظ‌ ها، درب ها، پنجره ‌های تلفیقی از فلز و غیر فلز این مجموعه با انواع کارخانه ها و کارگاه‌ ها، در اقسا نقاط کشور، جهت برش انواع قطعه ‌های فلزی و غیره فلزی همکاری دارد.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات پس از فروش، شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت نیاز به همفکری و مشاوره رایگان در زمینه خرید و نمایندگی می توانید با شماره زیر در تماس باشید و یا از طریق واتساپ پیام دهید.

شماره تماس: ۰۹۳۳۵۵۷۳۸۰۰            شماره واتساپ: ۰۹۱۸۸۴۹۱۵۵۸

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟

جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، میتوانید شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

رنگ الکترواستاتیک اولین بار در آمریکا در سال 1950 تولید شده است. این رنگ ها در واقع پودرهای ریزی هستند که شامل رنگ دانه ها و ترکیبات مختلفی می باشند. نحوه استفاده از پودرهای رنگی ریز به گونه ای است که باید توسط تفنگ الکترواستاتیک روی سطوح مختلف پاشیده شود. 

تفنگ های الکترواستاتیک کمک می کنند ذرات ریز پودرهای رنگی بتوانند باردار شوند، و در ادامه سبب می شود لایه های چسبنده و نازکی روی سطوح تشکیل شود. پودرهای رنگی در واقع همان حالت پودری است که خاصیت چسبندگی در سطح فلزات ایجاد می کند. این رنگ دقیقاً مانند آهن ربا عمل می کند لازم به ذکر است این ذرات چسبنده باید در کوره با درجه حرارت 200 درجه پخته شوند. 

از این رو، شرکت الماس پنل با سالها سابقه دخشان به عنوان تولیدکننده انواع درب های فلزی و ارائه دهنده خدمات برش لیزری با رنگ پودری الکترواستاتیک شناخته می شود.

خدمات رنگ الکترواستاتیک
خدمات رنگ الکترواستاتیک الماس پنل

کاربرد رنگ الکترواستاتیک

این رنگ های پودری تا وقتی که داخل کوره نرفته اند به صورت پودری و بسیار نرم هستند و به راحتی با دست زدن، از هم جدا می شوند. پودر ها را می توانید بدون مواد مختلفی هم استفاده کنید چرا که این رنگ نسبت به رنگ هایی که پایه ی حلال دارند، حدود سه برابر مقاوم تر هستند.

رزین های ذوب شده در سطوح فلزات هم جوش می شوند و سطحی مقاوم، ضخیم و یک دست را ایجاد می کنند. در این نتیجه؛ سطح مورد نظر سطحی بسیار زیبا و براقی بوده و در مقابل مواد شیمیایی، پوسته پوسته شدن و همچنین خراش، مقاومت بالایی دارند. نام دیگری که برای این نوع خدمت به کار می رود، خدمات رنگ کوره ای می باشد.

رنگ پودری را می توان بدون تینر و مواد نفتی دیگر استفاده نمود و مستقیماً بر روی سطوح مورد نظر پخش کرد. رنگ های خشک به دلیل عدم استفاده از تینر و امکان بازیافت این محصول و مصرف دوباره آن از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه هستند. کاربرد رنگ الکترواستاتیک در صنایع مختلف گسترش زیادی پیدا کرده است. مقاومت این رنگ در مقابل میکروب، ضربه و همچنین انواع مواد شیمیایی ضریب ایمنی بالایی را فراهم کرده است.

مراحل خدمات رنگ الکترواستاتیک

فرمولاسیون کلی این رنگ ها شامل رزین، عامل سخت کننده، پیگمنت رنگی، مواد افزودنی و همچنین پر کننده های مختلف هستند. مراحل این خدمت به این صورت است که پس از شستشوی فلزات ابتدا زیرسازی و آماده سازی مواد و فلزات انجام می شود و بعد از بخش شستشو و کوره پخت، ذرات پودر با هوا به وسیله ایجاد ولتاژ بالا توسط رنگ پاش باردار می شوند و در مرحله ی بعدی قطعه وارد کوره پخت می شود. برای رنگ آمیزی قطعات مختلف و فلزات سفارش مشتری مراحل مختلفی طی می شود. اولین مرحله در انجام این پروسه شستشوی این قطعات فلزی است. مرحله شست و شوی به چند بخش تقسیم می شود که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک در اراک
خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک در اراک
  • شستشو فلز

_ چربیگیری

_ شستشو با آب گرم

_ فسفاتاسیون

_ شستشو با آب سرد

  • رطوبت گیری

در مرحله رطوبت گیری با استفاده از پاشش هوا رطوبت قطعات فلزی که در مرحله ی قبلی خیس شده بودند، خشک می شود. این کار به زیر سازی مشهور است زیرا باعث می شود که قطعاتی که نیاز به رنگ آمیزی دارند، بدون آب و رطوبت باشد. بعد از این کار قطعات فلزی وارد تونل خشک کن می شوند و در دمایی با حدود 140 تا 160 درجه سانتیگراد خشک می شوند. این دما کوچکترین قطرات آب را نیز از بین می برد و قطعه آماده ی رنگ آمیزی می شود.

  • اسپری رنگ تمام اتوماتیک

بعد از اینکه در تونل خشک کن ابزار و وسایلی که نیاز به رنگ آمیزی داشتند خشک شدند و یا اینکه به صورت دستی رطوبت گیری شدند، پاشش رنگ پودری به وسیله انسان یا ربات در این بخش انجام می شود. در زمان پاشش رنگ آنجه از همه مهمتر است این است که ضخامت رنگ در همه ی بخش ها به صورت یکسان انجام گیرد. از جمله موارد مهم دیگر این است که دقت شود تا رنگ های پاشیده شده در فضای اتاقک کار بر روی قطعات فلزات ننشینند.

لیست قیمت خدمات رنگ الکترواستاتیک
لیست قیمت خدمات رنگ الکترواستاتیک

همان طور که اشاره شد میزان ضخامت رنگ و همچنین یکدست بودن پاشش رنگ بسیار مهم است. معمولاً ضخامت رنگ را با استفاده از دستگاه های ضخامت سنج مشخص می کنند. این ضخامت معمولاً 70 تا 80 میکرون است. برای تمایز بخش های مختلف و بخش های متفاوت قطعات فلزی نیز نهایتاً 10 میکرون اختلاف ضخامت پیش بینی می شود. لازم به ذکر است که دستگاه پاشش رنگ با کیفیت تر پاشش بهتری انجام می دهند. هر چقدر این دستگاه های معتبر تر باشند این کار دقیق تر و بهتر انجام می شود و سطح فلزات به صورت یک دست تری رنگ آمیزی می شود.

در این بخش نوع رنگ نیز بسیار مهم است. در بازار رنگ هایی با کیفیت مختلف تولید شده است. از رنگ های درجه 1 گرفته تا درجه 3. کیفیت رنگ ها، مقاومت و عمر مفید آن را مشخص می کند. استفاده از دستگاه های مکنده که همانند یک جارو برقی عمل می کنند و هوای داخل اتاقک رنگ را به بیرون می کشند، نیز از اهمیت ویژه ای برخودار است. این دستگاه ها ذرات رنگی که در هوا معلق مانده اند را به بیرون هدایت می کنند تا بر روی سطوح ننشینند و رنگی یک دست ایجاد شود.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟

جهت دریافت مشاوره در مورد محصولات و خدمات الماس پنل، میتوانید شماره تماس خود را برای واحد فروش ما ارسال بفرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  • عبور از کوره پخت

پس از انجام رنگ آمیزی و پاشش رنگ به سطوح قطعات و فلزات، برای یکی شدن رنگ با فلز و همچنین پخت رنگ آن را وارد کوره پخت می کنند. این مرحله یکی از مهمترین کارهایی است که در رنگ آمیزی به وسیله رنگ الکترواستاتیک انجام می شود. اگر در مراحل رنگ آمیزی هر اشکالی وجود داشته باشد در این بخش مستقیماً بر روی ظاهر کار و همچنین عمر مفید آن تاثیر می گذارد.

معمولاً دمای کوره را باید بین 190 تا 200 درجه سانتی گراد تنظیم کرد. اگر در دمای کوره کاهش و یا افزایش ایجاد شود، رنگ با کیفیت نخواهیم داشت و یا رنگ زرد می شود و یا عمر مفید آن کاهش پیدا می کند. گردش هوا باید در داخل کوره به طور منظم انجام شود تا دمای بخش های مختلف یکسان باشد.

ارائه خدمات رنگ الکترواستاتیک
ارائه خدمات رنگ الکترواستاتیک

انواع رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ پودری یا الکترواستاتیک در انواع مختلفی تهیه و تولید شده است. این رنگ ها در زمینه های مختلف صنعتی کاربرد دارند. شرکت الماس پنل برای محصولات خود از سه طرح و رنگ متفاوت استفاده می کند که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

رنگ الکترواستاتیک بافدار

رنگ الکترواستاتیک چرمی

رنگ الکترواستاتیک طرح چوب

مزایای رنگ الکترواستاتیک

رنگ پودری یا رنگ الکترواستاتیک نسبت به سایر رنگ ها مزایایی دارند که در ذیل به آن می پردازیم. از جمله موارد مهمی که در انتخاب این رنگ ها نسبت به سایر رنگ ها تاثیر گذار است، را می توان به صورت زیر نام برد:

سهولت استفاده

استفاده از رنگ الکترواستاتیک نسبت به سایر رنگ ها بسیار ساده است. سهولت استفاده از این رنگ ها در دنیایی ماشینی الان که همه به دنبال انجام سریع کارها هستند یکی از موارد مهمی است که علاقمندان به این حوزه را مجاب کرده است تا از این رنگ در مقابل رنگ های حلال استفاده کنند.

آماده برای مصرف

رنگ های پودری را بلافاصله می توان مورد استفاده قرار داد و نیاز نیست تا آن را با آب یا روغن و انواع مواد نفتی محلول کرد. رنگ های حلال وقت زیادی برای آماده کردن از ما می گیرند.

کاربرد تک لایه

این رنگ لایه های ضخیم و یکنواختی نسبت به سایر رنگ ها ایجاد می کند. در رنگ های مایع معمولاً ضخامت سطوح متغییر است اما در این نوع رنگ پاشش به صورت درست تر و اصولی تر انجام می شود.

خدمات رنگ الکترواستاتیک قیمت مناسب
خدمات رنگ الکترواستاتیک قیمت مناسب

سودمندی زیاد

این رنگ ها امکان بازیافت تا حدود 95 درصدی را دارند در صورتی که رنگ هایی که با آب یا مواد نفتی و روغن محلول می شوند بازیافتی کمتر از 15 درصد را دارند.

سالم و بهداشتی

به دلیل نداشتن مواد محلول و همچنین مواد خطرناک و آتش زا، این نوع رنگ خطر کمتری برای بدن دارد. همچنین امکان مسموم شدن با این رنگ ها در مکان های بسته وجود ندارد.

رسوب و ته نشینی

همان طور که اشاره شد رنگ های پودری رسوب کمتری دارند و این مورد صرفه اقتصادی بیشتری برای ما ایجاد می کند. و در آخر باید اشاره کرد که رنگ های الکترواستاتیک نیاز به حلال ندارند و این مورد هم در سرعت بالا و هم در راحتی انجام کار به ما کمک می کنند.

قیمت خدمات رنگ الکترواستاتیک پودری 

قیمت خدمات رنگ در الماس پنل نیز همانند دیگر فعالیت ها، بر اساس نوع درب، نوسانات قیمت دلار، ابعاد و غیره مشخص می شود. از این رو، مشتریان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت رنگ کوره ای پودری با شماره های موجود در صفحه تماس گرفته و از قیمت دیگر خدمات ما با خبر شوید.

خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک الماس پنل در اراک
خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک الماس پنل در اراک

خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک الماس پنل

شرکت الماس پنل در زمینه های مختلف از جمله در تولید درب فلزی برش لیزری سی ان سی (CNC) ، تولید درب ترکیبی چوب و فلز ، تولید نرده فلزی ، ساخت پارتیشن فلزی ، نمای فلزی و …. فعالیت دارد. یکی از خدمات دیگر شرکت الماس پنل در زمینه ی خدمات رنگ الکترواستاتیک و پودری در استان مرکزی و شهر اراک است.  الماس پنل با به کار گیری جدیدترین تکنولوژی و همچنین ماشین آلات رنگ پاشی، آماده ارائه خدمات به هم وطنان عزیز است.

سوالات متداول خدمات رنگ الکترواستاتیک

پاسخ: بله. مشکلاتی از جمله خال زدگی، داشتن چربی بر روی سطوح، مقاومت کم در مقابل شرایط جوی، پوشش دهی بد و همچنین ورقه ورقه شدن لایه های پودر از این جمله موارد است.

پاسخ: استفاده از جنس مرغوب و مطمئن و همچنین استفاده از خدمات شرکت مطمئن

Rate this page