چه دربی برای پارکینگ مناسب است؟

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها درب پارکینگ, درب, درب فلزی, درب فلزی چند لنگه, درب فلزی دولنگه, چه دربی برای پارکینگ مناسب است, درب مناسب برای پارکینگ نوشته شده توسط Super User برای نظر دادن اولین باش!

درب پارکینگ انواع مختلفی دارد که هر کدام تاثیر به سزایی در زیبایی و قیمت بنای شما دارد از این رو این مقاله به شما کمک شایانی در انتخاب درب مناسب برای پارکینگ می کند و با برسی انواع مدل های درب پارکینگ شما را با این مهم آشنا می کند.

انواع درب پارکینگ و تاثیر آن در ساختمان :

درب پارکینگ در ظاهر نمای خارجی ساختمان تاثیرگذار است و نیاز است تا زیبا و شیک به نظر برسد. معمولا بهتر است درب پارکینگ خود را با درب حیاط ساختمان ست کنید. امنیت نیز دیگر مساله حیاتی است که انواع درب پارکینگ همواره باید تضمین کننده آن باشند در این مطلب تمرکز ما بر این موضوع است که شما را با انواع درب پارکینگ از لحاظ مدل و متریال سازنده و نوع ساخت این محصول آشنا سازیم.

   انواع درب پارکینگ :

   درب پارکینگ ریلی

اگر فضای پارکینگ شما زیاد نیست و یا معماری آن به گونه ای است که درب باید بر روی سراشیبی قرار بگیرد، گزینه مناسب برای شما انواع درب پارکینگ ریلی می باشد. درب های ریلی نیاز به فضای بزرگی برای باز و بسته شدن ندارند. این نوع درب ها به راحتی و به صورت چپ به راست و بالعکس باز و بسته می شوند. اپراتور درب ریلی به گونه ای عمل می کند که درب به صورت کشویی بر روی یک ریل می لغزد. برای باز و بسته کردن درب پارکینگ ریلی شما به وسایلی همانند ریموت یا تلفن همراه برای باز و بسته کردن درب پارکینگ نیاز خواهید داشت. یکی از محاسنی که اینگونه درب پارکینگ آهنی دارند این است که سر و صدای زیادی تولید نمی کنند. معمولا اغلب این درب ها خیلی سنگین نیستند و به این ترتیب نیازی به موتور خیلی قدرتمند و گران قیمتی ندارند. اکثر انواع درب پارکینگ نسبت به کارایی بالای این مدل درب پارکینگ جنوبی و امنیت بسیار خوبی که دارند از قیمت مناسبی برخوردار هستند.علاوه بر مناسب بودن قیمت دربهای پارکینگ آهنی ، تنوع ظاهری این محصولات نیز بسیار خوب است و می توانید مدل جدید درب پارکینگ مورد نظر خود را در میان انبوه طرح ها و رنگ های گوناگون پیدا کنید.49

   درب پارکینگ کرکره ای

درب پارکینگ کرکره ای نیز همانند درب پارکینگی ریلی برای مکان هایی که با محدودیت فضایی روبه‌رو هستند، انتخاب درستی محسوب می شوند. این درب های کرکره ای اتوماتیک به صورت بالا به پایین باز و بسته می شوند و سر و صدا آزاردهنده ای نیز تولید نمی کنند. برای ساختمان های امروزی که توان مالی برای خریدانواع درب پارکینگ فلزی را ندارند ، اینگونه درب ها بسیار زیبا و جذاب به شمار می آیند. ایمنی این درب ها هم بسیار عالی و مطمئن به نظر میرسد ولی بسیار حساس و شکننده هستند. . نکته مهمی که در خصوص این درب ها باید توجه نمایید این است که دارای موتور خوب و قدرتمندی باشد. بهتر است تا جای ممکن اندازه خیلی بزرگی نداشته باشند و از موادی ساخته شده باشند که سنگینی ایجاد نکند. این درب ها در عین سادگی جذابیت خاص خود را داشته و تنها با داشتن یک رنگ مناسب می توانند ظاهر نمای بنا را خاص و زیبا نمایند.البته این نوع از درب پارکینگ در مقایسه با مدل های جدید انواع درب پارکینگ ،بسیار ضعیف تر بوده و صرفا در مکان هائی که جای کافی برای درب پارکینگ فلزی نباشد، گزینه ای مناسب از نظر مقایسه با توجه به قیمت درب پارکینگ آهنی است .DSC 03651

درب پارکینگ اتوبوسی

درب اتوماتیک اتوبوسی در مواردی بیشتر استفاده می شود که متقاضیان در مکان خود مشکل محدودیت فضا داشته باشند. از لحاظ ساختاری نیز درب های اتوماتیک اتوبوسی بسیار شبیه به درب اتوماتیک لولائی هستند, با این فرق که هر تکه به دو بخش تقسیم شده است و دو تکه حاصل به یکدیگر لولا شده اند. مزیتی که درب اتوماتیک اتوبوسی را از دیگر درب های اتوماتک متمایز میکند (مخصوصا درب اتوماتیک لولایی) کم شدن شعاع کارکرد و بسته و باز شدن آن می باشد, این مزیت برای مکان هایی که فضای کمی دارند بسیار مهم است.

همچنین سرعت عمل باز و بسته شدن درب اتوماتیک اتوبوسی نسبت به دیگر درب اتوماتیک فوق العاده می باشد. توانایی استفاده بالا و پیوسته و نا محدود را دارد. این ویژگی موجب شده تا از این مدل درب اتوماتیک در محیط های پر تردد استفاده شود.12

   درب پارکینگ لولایی

درب پارکینگ لولایی که این روزها تقریبا تمامی آنها به صورت اتوماتیک ساخته می شوند، جزو محصولات پر فروش محسوب می شوند. نام دیگر این محصولات درب بازویی است. عملکرد درب لولایی اتوماتیک که درب پارکینگ ها قرار داده می شود به این صورت است که به دو کناره لولا شده و با چرخیدن حول محور لولایی به سمت داخل یا خارج باز و بسته می شود. انواع درب های پارکینگ ( انواع درب پارکینگ ) اتوماتیک لولایی وجود دارد که در بخش طراحی ، خود به دو دسته تک لنگه و دو لنگه تقسیم می شوند. با توجه به عرض در نظر گرفته شده برای درب پارکینگ و ویژگی های مدنظر شما می توانید یکی از این دو نوع درب های لولایی را برای پارکینگ خود انتخاب نمایید. این درب ها در طرح ها، رنگ ها و جنس های مختلف ساخته می شوند. قیمت درب های لولایی هم بسته به متریال به کار رفته در آنها متنوع می باشد.33

       درب پارکینگ فلزی

درب پارکینگ فلزی یا همان درب پارکینگ آهنی ،یکی از رایج ترین انواع درب پارکینگ فلزی است که میتوان گفت بیشترین استفاده را در ایران دارد . قیمت درب پارکینگ آهنی که مناسب تر از سایر درب های پارکینگ است سبب شده است که در اغلب ساختمان ها این گونه از درب ها را می بینیم.مدل درب پارکینگ جنوبی ،مدل درب تک لنگه پارکینگ شمالی) اکثر این درب های پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند. درب های فلزی رایج در این خصوص معمولا از جنس آهن، آلومینیوم و یا فولاد می باشد. در خصوص این درب ها این مساله وجود دارد که اگر بر روی آنها ضد زنگ و رنگ خورده باشند از کیفیت، دوام و استحکام بی نظیری برخوردار بوده و امنیت بالایی را تضمین می کنند.مدل های جدید درب پارکینگ فلزی را میتوان درب پارکینگ CNC که نسل جدید درب های لوکس و زیبا است را نام برد .

درب پارکینگ فلزی اتوماتیک که از آلومینیوم ساخته شده باشد، به دلیل سبکی که دارد از عملکرد بسیار خوبی داشته و به موتور خیلی قدرتمندی نیازمند نخواهد بود. درب پارکینگ فلزی با توجه به سادگی که دارد کمتر دچار زنگ زدگی میشود و با توجه به این که آهنگر های معمولی نیز میتوانند این نوع از درب پارکینگ را بسازند ، قیمت مناسب تری نصبت به مدل های جدید درب پارکینگ دارند. ما استفاده از این گونه از درب ها را برای ساختمان های لوکس ، مدرن و شیک پیشنهاد نمیکینم. چرا که امروزه با توجه به طراحی مدل های جدید درب پارکینگ شما به سادگی میتوانید برای ساختمان مورد نظرتان درب مناسب با نما انتخاب کنید. از درب پارکینگ زیبای آلمینیومی برای ورودی درب پارکینگ هتل ها و از درب پارکینگ زیر سقفی برای استفاده در ویلا ها استفاده میشود .

درب پارکینگ فولادی که جزو مقاوم ترین نوع درب ها به شمار می آیند. استحکام و مقاومت این درب ها مثال زدنی است. به ندرت پیش میاید این محصولات نیاز به تعمیر پیدا کنند و نگه داری از آنها بی هیچ دردسری می باشد. این درب ها ظاهر زیبایی می توانند داشته باشند و رنگ پذیر هستند. این محصولات دارای قیمت مناسبی نیز می باشند. این محصولات به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی شوند و به راحتی خط و خش بر روی آنها نمی افتد. در برابر ضربه های خیلی شدید هم مقاوم هستند. عایق گرما و سرما نیز محسوب می شوند. برای مکان هایی نظیر گاراژها و پارکینگ های مجتمع های بزرگ و برج ها درب های اتوماتیک فولادی بهترین گزینه به شمار می آیند. از این گونه از درب ها در شهرک های صنعتی و درب های ساختمان ها و برج های زیبا استفاده کرد .

درب های پارکینگ آهنی و درب پارکینگ فلزی بخشی از زیر مجموعه انواع درب پارکینگ فلزی به شمار میروند که برای انبار ها و سوله ها ساخته میشوند . این نوع درب پارکینگ نیز از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مزایای زیادی به همراه دارند. در خرید این درب ها میبایست دقت شده باشد تا درب پارکینگ ورودی ساختمان به خوبی رنگ خورده باشند و سطح آنها با ضد زنگ به طور کامل پوشانده شده باشد. از لحاظ ایمنی این درب ها شهرت خوبی دارند.

درب های فلزی چه به صورت یکدست فلزی چه به صورتی تلفیقی با متریال دیگر ظاهر بسیار شیک و جذابی داشته و از کارایی خوبی برخوردار هستند.

درب پارکینگCNC

برای تولید درب های فلزی با استفاده از فناوری برش لیزری cnc، صفحات فولادی با ضخامت مشخص برای این کار استفاده می شوند. قطر صفحات ممکن است ۳ یا ۴ اینچ باشند و یا بسته به قدرت یا توان دستگاه برش لیزری از ضخامت متفاوت استفاده شود. با استفاده از این فناوری، پرتوی قوی لیزر بر روی صفحه فولادی متمرکز شده و با توجه به برنامه ریزی طراحی که برای برش صفحه فولادی در نظر گرفته شده است، بر روی صفحه حرکت می کند. طرح ها و مدل هایی که می توان از طریق دستگاه برش لیزری بر روی این صفحه های فلزی ایجاد کرد بسیار متنوع و جذاب بوده و در برخی موارد، حیرت انگیز است. انواع درب های برش لیزری که با این فناوری تولید می شوند، نمای متفاوتی را برای ساختمان به وجود می آورند.

شرکت الماس پنل تولید کننده نسل جدید درب های فلزی طرح دار در انواع مختلف و در بالاترین کیفیت جهت استفاده بهتر مشتریان از این درب ها به متریال درجه یک استفاده می کند و همچنین این محصولات از جهت آنکه رنگ کوره ای  می خوردند از خطر زنگ زدگی در امان هستند. این محصولات بیشتر برای ساختمان های مسکونی و ویلاها کاربرد دارند. معمولا برای آن دسته از افرادی که قصد دارند ظاهر باشکوه تری به نمای خارجی خود ببخشند، درب های فلزی طرح دار بهترین انتخاب است.29

سفارش درب پارکینگ

آن دسته عزیزانی که قصد خرید یکی از انواع درب های پارکینگ، مناسب برای محل سکونت خود را دارند و نیاز به مشاوره رایگان و یا سفارش دارند پیشنهاد می کنیم تا به صفحه تماس با ما مراجعه کنند و مشخصات خود را همراه با شماره تماس ارسال نمایید تا همکاران در واحد پشتیانی در اسرع وقت مشاوره لازم را به شما ارائه دهند . گروه صنعتی الماس پنل با داشتن سابقه ای درخشان در صنعت تولید درب فلزی طرح دار تمام تلاش خود را در جهت رضایت شما مشتریان خوش سلیقه نماید. ارسال و نصب تمامی محصولات ما به سرعت و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Loading...