مزایای رنگ کوره ای نسبت به رنگ های قدیمی در درب های فلزی

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها نوشته شده توسط Super User برای نظر دادن اولین باش!

همه ی ما در طی زندگی خود یک یا چند مرتبه با درب فلزی ای که رنگ آن پوسته شده و یا در اصطلاح طبله کرده است مواج شده ایم ، طبله کردن رنگ درب فلزی و سایر تجهیزات فلزی ساختمان علاوه بر ظاهر زشت آن مشکلات غیر ظاهری و مهمتری را نیز شامل گردیده که به مراتب مهم تر از موارد ظاهری آن می باشند ، رنگ های کوره ای و پلی استر جایگزین مناسبی برای رنگ های قدیمی هستند که این مشکلات را بخوبی جبران می سازند ، جهت آشنایی بیشتر با این نوع رنگ در ادامه ای مقاله با ما همراه باشید.

 در سال های گذشته و نه چندان دور تمامی تجهیزات فلزی ساختمان با رنگ های مایع شیمیایی معمول رنگ آمیزی می گردیدند ، این نوع رنگ برای  تجهیزات فلزی بهینه نبوده و طبعا بعد از مدتی با مشکلات ریز و درشتی مواجه می شدند ، مشکلاتی از قبیل ; طبله کردن رنگ ، پوسته شدن رنگ ، زنگ زدگی و خوردگی فلز و در نهایت تغییرات شیمیایی در فلز موجود در درب فلزی و یا المان فلزی موجود که باعث کاهش کیفیت و استحکام آن می گردید.

در لغت نامه ها در معنی کلمه ی "طبله کردن" به "باد کردن و برآمدن گچ یا رنگ در اثر رطوبت یا علل دیگر" اشاره شده است و در مورد درب فلزی و سایر تجهیزات فلزی نیز به حالتی که رنگ رویی فلزات دچار باد کردگی شده باشد را طبله کردن می گویند.

پوسته شدن رنگ هم که همانطور که از نام آن پیداست یعنی رنگ رویی تجهیزات فلزی پس از مدتی که در برابر رطوبت و آب قرار گیرند پوسته پوسته شده و ریزش پیدا می کنند . (شکل زیر نمونه ای از یک درب فلزی با رنگ های متداول مایع قدیمی را نشان می دهد که بر اثر بارندگی و رطوبت دچار طبله و پوسته شدن گردیده و با نفوذ آب به سطح اصلی فلز موجود در درب فلزی باعث زنگ زدگی و خوردگی آن گشته است)

Color Benefits Article 1

همانگونه که در شکل فوق مشاهده می فرمایید پوسته شدن رنگ درب فلزی علاوه برا مشکلات ظاهری و چهره ی زشت آن باعث آسیب و تغییرات  شیمیایی در فلز موجود در درب گردیده و ماهیت آن را به مرور زمان تغییر می دهد ، این تغییرات باعث پوسیدگی و کاهش استحکام و پایداری فلز شده و با نازک شدن آن امنیت درب را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهند.

تمامی این مشکلات باعث شد تا اهل فن و متخصصین این رشته به دنبال راهکاری جدید برای رنگ آمیزی و حفاظت سطحی درب های فلزی و سایر المان های فلزی موجود در ساختمان ها باشند و نتیجه ی آن تولد رنگ های کوره ای و پودری شد . این نوع رنگ که برای اجرا به ادوات خاصی نیازمند است چه از نظر نوع رنگ و چه از نظر نحوه ی اجرا با رنگ های قبلی کاملا متفاوت بوده و تمامی مشکلات نامبرده را مرتفع می سازد.

رنگ های پودری همانطور که از نام آن ها پیداست بصورت پودری تولید شده و با دستگاهی خاص توسط تکنسین های دوره دیده بر روی سطح فلزات پاشیده می گردند ، این رنگ پودری برای جذب شدن به فلز مورد نظر نیاز به قرار گرفتن در کوره داشته تا اصطلاحا پخته شود . دمای کوره نسبت به نوع رنگ متفاوت بوده و متوسط آن 200 درجه سلسیوس می باشد.(شکل زیر یک درب چند لنگه فلزی را نشان می دهد که پس از پاشش رنگ پودری بر روی آن آماده قرار گرفتن در کوره  شرکت الماس پنل می باشد)

Color Benefits Article 2

رنگ های پودری پس از پخت کامل در کوره و سرد شدن آماده ی نصب بر روی محل بوده و تا مدت های متمادی در برابر تابش آفتاب و بارندگی و رطوبت مقاوم بوده و بدون هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری ، استحکام و عدم زنگ زدگی درب ها را نیز تضمین می نمایند.

از دیگر مزایای رنگ های کوره ای می توان به تنوع بی نظیر در میان طیف های رنگی و همچنین انواع ظاهری آن مانند : سمباده ای ، چکشی ، چرمی ، براق و مات و ... اشاره کرد که این انواع را طی مقاله ی دیگری بصورت کامل خدمت حضورتان معرفی خواهیم نمود.

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Loading...