بهترین انتخاب برای قفل چیست ؟

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها قفل, قفل سوئیچی, قفل برقی, قفل ضد سرقت, قفل 4لول, قفل 3لول نوشته شده توسط Super User برای نظر دادن اولین باش!

بهترین انتخاب برای قفل چیست؟

درب ورودی یک ساختمان، حرف های زیادی برای گفتن دارد و مسائل زیادی را توضیح می دهد. نمای ورودی ساختمان دقیقاً به مخاطبان و رهگذران نشان می دهد که ارزش واقعی ساختمان چقدر است. شما با انتخاب یک درب مناسب برای ساختمان خود می توانید هر جلوه ای را که تمایل دارید از طرح و رنگ گرفته تا مواد اولیه و مدل درب ها، در ورودی ساختمان به وجود آورید. از زیبایی ظاهری ورودی ساختمان که بگذریم، هرگز نباید از مسئله تامین امنیت درب ها به خصوص انتخاب و نصب قفل درب ورودی غافل شوید.شرکت الماس پنل سعی دارد در این مقاله به برسی انواع قفل بپردازد به امید اینکه بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

بهترین راهکار برای اینکه اطمینان حاصل کنید آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد یا خیر این است که قفل های درب را امتحان کنید. در حال حاضر، قفل های مدرن با طراحی پیشرفته در بازار وجود دارند که متناسب با نیاز ساختمان ها قابل نصب برای درب های ورودی هستند. شما می توانید از انواع قفل های فیزیکی یا قفل های دیجیتالی و الکترونیکی استفاده کنید.

معرفی انواع قفل و کاربردهای آنها

    قفل مغزی

1

    قفل مغزی با کلید ساده: اندازه های مختلفی از این نوع قفل در بازار موجود است که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. قفل مغزی با کلید ساده در قسمت داخلی قید جلویی جاسازی می شوند.

    قفل مغزی با کلید سوئیچی: که این نوع قفل ها به گونه ای جاسازی می شوند که لبه آنها با قسمت رویی کار هم رو می شود. فراموش نشود به همراه قفل های سوییچی سیلندر متناسب نیز باید انتخاب شود.

2 254

    قفل مغزی دستگیره دار:اغلب با کلیدهای ساده یا سوئیچی باز و بسته می شوند. قفل مغزی دستگیره دار در بخش داخلی جاسازی می شود.

    قفل مغزی بدون دستگیره: این قفل ها برای بخش های کم تردد ساختمان مانند درهای انبار، پشت بام و…نصب می شوند. این قفل تنها به صورت یک طرفه باز و بسته شده و زبانه کوچک ندارد. قفل مغزی بدون دستگیره زبانه دارای شب بند بوده که به صورت ساده یا میله استوانه ای است.

    قفل مغزی شاخ دار: قفل مغزی شاخ دار که اغلب با کلیدهای معمولی یا سوئیچی باز می شوند. این قفل ها برای درهای کشویی و درهای کرکره ای نصب می شود. قفل مغزی شاخ دار یک زبانه ی چنگکی و میله ای ثابت برای هدایت زبانه دارند. و زبانه شب بند آنها شاخ دار (شاخ یک طرفه یا دوطرفه) است.

    قفل مغزی پره دار:این قفل ها بیشتر برای درهای ورودی ساختمان نصب می شود. زبانه شب بند ایمن قفل ها دارای فنرهای پره دار است. وجود این فنرهای پره دار موجب شده که این قفل ها تنها با کلیدهای مخصوصی باز شوند.

    قل مغزی دارای میله قدی:این قفل ها بیشتر برای درب های دو لنگه نصب می شوند. لبه جلویی این درها به صورت نیم و نیم ساخته شده و روی هم قرار می گیرد. با استفاده از قفل مغزی میله قدی، دیگر نیازی به نصب کشوی جداگانه روی درهای دولنگه نخواهد بود. با نصب این قفل ها، دو لنگه در به آسانی باز و بسته می شوند.

    قفل مغزی توپی: برای قفل کردن این قفل ها از داخل، نیازی به کلید نیست و می توان تنها با چرخاندن دستگیره یا فشار دادن دکمه وسط، در را قفل کرد. همچنین برای باز کردن قفل در از داخل، تنها کافی است دکمه را زده یا دستگیره را بچرخانید. قفل مغزی توپی دو دستگیره دارد که هر دوی آن ها به زبانه اصلی قفل متصلند. وقتی در بسته می شود لبه زبانه به صورت خودکار در جای خود قرار میگیرد. لبه زبانه این قفلها معمولا پخ دار، غلطکی و یا استوانه ای است.

   قفل مغزی الکترونیکی: این قفل های مغزی مانند اغلب قفل ها یک زبانه ی شبندی و یک زبانه ی کوچک دارند. بخش سیلندر و کلید این قفلها دارای مدار الکترونیکی است و همین ویژگی مهمترین تفاوت این قفلها با دیگر قفل های مغزی است.

انواع قفل ضد سرقت

 قفل ضد سرقت کلیدی

قفل کلیدی از اولین مدل های قفل ضدسرقت است، که در بازار وجود دارد و قیمت آن نسبت به انواع دیگر قفل ها ارزان تر بوده و همین باعث گرایش اکثر افراد به این مدل از قفل ها شده است. به طور معمول این قفل ها دارای دو نوع کلید هستند:

    کلید اصلی

    کلید کارگری

در یک ساختمان در حال ساخت افراد متفرقه زیادی در رفت و آمد هستند، به همین دلیل در زمان ساخت باید کلیدی وجود داشته باشد که کار کارگران و نصاب درب از آن استفاده کنند که کلید کارگری نام دارد پس از پایان کار و استقرار صاحب خانه می توان از کلید اصلی استفاده کرد. و بدین صورت دیگر افراد متفرقه اجازه ورود نخواهند داشت و اعتبار کلید کارگری از بین میرود. این قفل ها معمولا در مدل های 3 لول ، 4 لول و... در بازار موجود است که با افزایش تعداد امنیت بیشتر میشود .

3 365

قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی

قفل های هوشمند اثر انگشتی فاقد کلید بوده و تنها با لمس اثر انگشت ثبت شده در سیستم آن ها باز می شوند. این قفل ها خود انواع مختلفی را شامل می شوند. این قفل دارای حافظه ای است که قابلیت ثبت تعداد زیادی اثر انگشت (حدودا ۲۰۰ عدد) را دارد. همچنین امکان پاک کردن هر کدام از این اثر انگشت ها نیز وجود دارد.قفل های ضدسرقت اثر انگشتی یکی از بهترین انواع قفل برای ساختمان های اداری و تجاری هستند. قفل های اثر انگشتی مجهز به زنگ هشدار نیز هستند که در صورت دریافت اثر انگشت ناشناس به صدا در می آید.

36957

قفل های ضد سرقت هوشمند کارتی

قفل های کارتی یکی از مدرن ترین و ایمن ترین قفل های هوشمند ضد سرقت هستند که با استفاده از کارت های مخصوصی باز می شوند. این قفل ها ضریب ایمنی بسیار بالایی دارند و برای کنترل تردد به کار می روند.قفل های کارتی روی درب های معمولی نیز قابل نصب شدن هستند. کارت ها پس از فعالسازی، مجاز به باز کردن درب هستند. قفل های ضد سرقت کارتی معمولا مجهز به کلیدهای یدکی هستند تا در صورت گم شدن کارت نیز قابل باز کردن باشند.

5

شرکت الماس پنل در راستای تحقق شعار امنیت درب های منزل ،قدم در راه تولید درب های ضد سرقت با استاندارد های روز نموده است

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Loading...