انتخاب درب چه تاثیری در فروش و جذابیت ساختمان دارد؟

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها نوشته شده توسط Super User برای نظر دادن اولین باش!

فرض را بر این می‌گذاریم که کلی هزینه‌ای کرده‌اید تا خانۀ دلخواهتان را بسازید، شرکت رویاییتان را پیدا کنید یا حتی خانه خود را بازسازی کنید؛ به احتمال زیاد از مدل‌های مختلف گچکاری گرفته تا رنگ و کابینت‌بندی را با وسواس زیادی انتخاب کرده و همه چیز در داخل خانه با نهایت دقت طراحی شده تا بیشترین تاثیر را داشته باشند

اما آیا به تاثیر درب منزل، در زیبایی و حتی قیمت ساختمان توجه کرده‌اید؟

در مقاله امروز می‌خواهیم نکات کلیدی را درباره انتخاب و خرید درب ساختمان با شما به اشتراک بگذاریم که اغلب دست کم گرفته می‌شود، اما مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

درب ساختمان، روی قیمت ساختمان تاثیر دارد!

شاید فکر کنید که منظورم از این حرف این است که مثلاً اگر یک درب 10 میلیونی بخرید، 10 میلیون به قیمت خانه اضافه می‌شود. در صورتی که اینطور نیست. در اینجا بحث روانشناسی مطرح است!

درب ورودی نقطه کانونی منزل است، میهمان های شما با اولین چیزی که مواجه می شوند درب خانه ی شما است و مسلما ظاهر آن بر روی ذهنیت آنها نسبت به داخل منزل اثرگزار است.همچنین درب های وردی توجه خریداران خانه را نیز به خود جلب می کند، در نتیجه بهتر است یک درب ورودی با معماری منحصربفرد انتخاب کنید تا زیبایی های خانه شما را دوچندان کند.

توجه کنید که هر چقدر هم که ساختمان شما با نهایت سلیقه و تجملات ساخته شد باشد، اگر درب های ورودی آن چنگی به دل نزنند، ممکن است معامله را برهم بزند و باعث شود که سایر قسمت‌های ساختمان، آنطور که باید و شاید به چشم نیایند. شما که دلتان نمی‌خواهد مشتری‌ها را بپرانید؟

پس در انتخاب درب دقت کنید!

1 1

قدم اول انتخاب درب مناسب

پیشنهاد میکنم اگر دوست دارید آلبومی از مدل‌های متنوع، زیبا، مدرن و فوق‌العاده چشمگیر درب فلزی ساختمان را مشاهده کنید، به نمونه‌کارهای الماس پنل سری بزنید.

جنس درب ساختمان، باید متناسب با شرایط آب و هوایی باشد!

خب، همۀ ما می‌دانیم که هزینه تهیه یک درب خوب کم نیست و انتظار داریم که با هزینه‌هایی که صرف می‌کنیم حداقل تا 10 سال مجبور به تعمیر و تعویض درب ساختمانمان نشویم. اما گاهی کمی بی‌توجهی به آب و هوای منطقه‌ای که در آن هستیم، ممکن است عمر درب را کوتاه کرده و کلی خرج روی دستمان بگذارد.

بد نیست بدانید که آب‌هوای سرد و مرطوب، گرم و خشک و کوهستانی، هر کدام تاثیر متفاوتی بر روی درب فلزی، چوبی یا حتی آلومینیومی دارند.

برای مثال اگر از در چوبی در مناطقی که رطوبت آن‌ها بسیار بالاست استفاده کنید، بعد از مدتی رطوبت هوا را به خود جذب کرده و به اصطلاح باد می‌کند.

یا یک مثال دیگر؛ درب ها اگر از جنس مرغوبی برخوردار نباشند، در محیط‌های مرطوب دچار پوسیدگی می‌شوند؛ یا حتی در محیط‌های گرم و خشک ممکن است بعد از مدتی رنگ خود را از دست بدهند.

خب،شاید بپرسید که پس درب مناسب برای ساختمان ما کدام است؟

حتی در این شرایط هم انتخاب یک درب خوب و عمری کار سختی نیست!

مدل درب حیاط یا پارکینگ چطور باشه ؟

دو نکته مهم در انتخاب مدل درب حیاط و پاکینگ قابل ذکر است :1- درب پارکینگ و حیاط را بر اساس سبک نمای ساختمان انتخاب کنید. برای مثال برای نمای مدرن ، درب مدرن و برای نمای کلاسیک ، درب کلاسیک انتخاب کنید . 2- امنیت درب ها را جزء ملاک های طراحی و خرید قرآر دهید .

استاندارد طول و عرض درب حیاط و پارکینگ چقدر است ؟

در بسیاری از موارد درب حیاط و پارکینگ دارای یک کاربری مشترک هستند . بنابراین عرض مفید درب ورودی در پارکینگ های بزرگ حداقل 6 متر و در پارکینگ های متوسط و کوچک حداقل 3 متر می باشد . ارتفاع درب نیز حداقل 210 سانتی متر است .
قبل از هرگونه رنگ آمیزی درب حیاط به ترکیب "رنگ نمای ساختمان” خود توجه کنید و در نهایت رنگی را انتخاب کنید که با نمای ساختمان شما ، همخوانی داشته باشد . استفاده بیش از 2 رنگ در رنگ آمیزی درب حیاط ، پیشنهاد نمی شود . همچنین بهترین فصل برای رنگ آمیزی درب ، فصل تابستان و یا روزهایی است که هوا ، گرم و بدون گرد و خاک است !
استفاده از دو رنگ سرمه ای و طلایی جذابیت خاصی به درب سلطنتی میبخشد.
با نگاهی به مدل های درب حیاط و پارکینگ می توان به این نتیجه رسید که در بحث طراحی درب های فلزی ، استفاده از متریال ترکیبی جدید در کنار هنر تزئینات روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند .

جدا از اینکه درب های متفاوتی برای آب‌وهوای متفاوت ساخته شده‌اند، الماس پنل درب های خود را از متریالی می‌سازد که در هر شرایط اقلیمی و فصلی بهترین عملکرد را دارند و بسیار مقاوم هستند. خلاصه بگویم، در تابستان و زمستان، سرما و گرما، درب  های  فلزی  شرکت الماس پنل ، زنگ نمی‌زند، متورم نمی‌شود، صدا نمی‌دهد، پوسیده نمی‌شود، تاب برنمی‌دارد و هیچگونه مشکلی پیدا نمی‌کند.

 

انتخاب درب ساخته شده با تکنولوژی روز

برش لیزری، امنیت و مقاومت در ساختمانتان را افزایش می‌دهد!

فناوری برش لیزری تکنولوژی جدیدی است که صنعت درب و پنجره‌سازی را متحول کرده است تا قبل از این فناوری، درب های فلزی به صورت فرفورژه تحویل مشتری داده می‌شدند. درب های فرفورژه ظاهر زیبایی داشتند اما این درب ها یک عیب هم داشتند: امنیت و استحکام آن‌ها در حد عالی نبود!

فناوری برش لیزری cnc اما در کنار زیبایی، این مشکل امنیت و استحکام درب های فلزی را نیز برطرف کرد.

در این فناوری، از صفحات فولادی با ضخامت مناسب استفاده می‌شود و به دلیل دقت و کیفیت بسیار بالای برش آن، از شیشه‌های سکوریت نشکن می‌شود در ساخت درب بهره برد.

در نهایت، وقتی که ترکیب فولاد و شیشه نشکن در چارچوب قرار می‌گیرد، ضریب امنیت خانه شما را چندین برابر افزایش داده و در برابر سرقت، ضربه و تغییرات آب‌هوایی بی‌نظیر عمل می‌کند!

احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده است که مگر درب فورفورژه چه فرقی با درب برش لیزری دارد؟

در جواب باید بگوییم که در ساخت درب های فرفورژه، شیشه باید در یک چارچوب جداگانه روی فلز بدنه، به وسیلۀ پیچ محکم شود. به احتمال زیاد دیده‌اید که گاهی شیشه روی درب لق می‌زند یا ترک برداشت؛ چنین اتفاقات غم‌انگیزی معمولاً برای درهای فروفورژه پیش می‌آید!

بدیهی است که استحکام و ضریب امنیت این روش، در مقایسه با درب فلزی که با فناوری برش لیزری تهیه شده، کمتر خواهد بود.

 

ترکیب رنگ درب و چهارچوب ایده هایی که جذابیت ساختمان را افزایش می دهد

رنگ درب یکی از عناصر اجرایی در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان های مختلف است.

 بهتر است به این موضوع با دیدگاه هنری نگاه کنیم. فرض کنیم قصد دارید درب های ساختمانی را انتخاب کنید که برای نصب در ساختمان هایی باید به کار روند که در مناطق مرطوب و معتدل ساخته شده اند (مانند آنچه در شمال کشور، شاهد آن هستیم)؛ قطعاً معماری ویلاهای این منطقه، سبک ساختمان ها، رنگ و هارمونی نمای بیرونی ساختمان به شما کمک خواهد کرد که بهترین طرحها را برای انتخاب و یا ساخت درب حیاط و درب ساختمان ارائه دهید.

4

اگر قصد دارید درب ساختمان را برای بناهای مناطق گرم و خشک انتخاب کنید، به نظر می رسد سبک معماری باستانی و قدیمی برای این کار به شما کمک خواهد کرد. معمولاً ساختمان هایی که در این مدل شرایط آب و هوایی ساخته می شوند به سبک مدرن، آمیخته با هنر باستان هستند (مانند آنچه در قلعه ها و بناهای تاریخی دیده ایم).

 

لازم است کل ساختمان از خارج تا داخل از یک سبک پیروی کند. دربی که انتخاب می کنید لازم است با نما و هارمونی نمای ساختمان مطابقت داشته باشد.فراموش نکنید که زیبایی همیشه در سادگی است.

آنچه موجب تمایز محصولات شرکت الماس پنل نسبت به سایر رقبای سازنده انواع درب ساختمانی می شود، توجه به جزئیات بناها و ساختمان ها است.

در این بازار حرفه ای، شرکت الماس پنل  موفق شده است  که بتواند درب هایی تولید کند که به ساختمان خاصی محدود نشود و بتواند از مدل های مختلف آن در ساختمان های مختلف استفاده کند؛ دسترسی به این هدف جز با الهام گرفتن از الگوهای طبیعت و نقش و نگاره های هنری و سنتی میسر نخواهد بود.

برای اجرای یک پروژه ساختمانی متفاوت باید از طرح و تجهیزات متفاوت نیز استفاده کرد. نسل جدید و خلاقانه درب های ساختمانی، مدل هایی هستند که علاوه بر هماهنگی با هارمونی نمای ساختمان، از مدل های طبیعی الهام گرفته شده اند و می توان آن ها را نمادی از هنر تلفیقی فلز با طبیعت دانست.

هنگام نصب در خیلی دقت کنید!

فرض می‌کنیم خرید در ساختمان با موفقیت انجام شده و درب مجلل و باشکوه شما آماده شده است.

حال در این مرحله (یعنی موقع نصب در ساختمان) اگر دقت کافی را نداشته باشید ممکن است تمام زحمتتان به هدر رود؛ پس به این چند توصیه توجه کنید:

    درب جدید را روی قاب قدیمی نصب نکنید (اگر این کار را می‌کنید حتماً اول از سالم بودن قاب مطمئن شوید)

    با استفاده از سیستم فلاشینگ، جلوی نفوذ آب را بگیرید

    از محکم بودن شیشه‌ها مطمئن شوید و چک کنید که لق نباشند

    از تراز بودن در مطمئن شوید

 

البته، ما پیشنهاد می‌کنیم که کار را به کاردان بسپارید و از کارشناس یا نصابان  کاربلد شرکت الماس پنل بخواهید تا نصب در را بر عهده بگیرند..

نتیجه‌گیری

 در این مقاله چند نکته کوچک اما تاثیرگذار را یاد گرفتید که در انتخاب درب ساختمان، حیاط، ویلا، باغ و ... کمک زیادی به شما خواهد کرد. با رعایت همین چند نکته و مشاوره و خرید از یک برند معتبر، می‌توانید درب باکیفیتی را برای ساختمانتان انتخاب کنید که تا چندین و چند سال، هیچ اتفاق بدی آن را تهدید نمی‌کند

در پایان پیشنهاد می‌کنم که برای دریافت مشاوره رایگان از یک برند معتبر و متخصص و همچنین مشاهده صدها مدل مختلف و جدید درب ساختمان، سری به قسمت محصولات سایت شرکت الماس پلن به (اینجا رو کلیک کنید) بزنید یا شماره تماس خود را از طریق راه های ارتباطی داخل سایت برای کارشناسان ارسال کنید تا از مشاوران و کارشناسان شرکت الماس پنل با شما تماس بگیرند

.

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Loading...